DREWNO KOMINKOWE

W naszej ofercie znajdą Państwo także drewno kominkowe. Przykładamy dużą uwagę do odpowiedniego przechowywania drewna. Sezonujemy je również na powietrzu. Gwarantujemy przede wszystkim wysokokaloryczny produkt, który doskonale sprawdzi się jako materiał opałowy do Państwa domów, zarówno do kominków, jak i pieców.

Proponujemy drewno liściaste: dąb, brzoza, buk, oraz drewno tartaczne, a także zrzyny iglaste (sosna, jodła modrzew) pakowane w wiązki od 2 mp do 8 mp. Nasze drewno może się stać głównym produktem do ogrzania Waszych domów oraz stworzenia przytulnej atmosfery podczas wspólnych chwil spędzanych przy kominku.

DĄB
Drewno dębu jest stosunkowo ciężkie, twarde i wysoce kaloryczne. W związku z powyższym spala się powoli dając wysoką temperaturę spalania. Duże polano potrafi w sprzyjających warunkach spalać się przez całą noc podtrzymując przyjemny wygląd pomieszczenia oraz oczywiście temperaturę. BUK
Buk to drewno ciężkie i wysoce kaloryczne. Spala się powoli wydzielając niewielką ilość dymu i pozostawiając znikomą ilość popiołu.

BRZOZA
Brzoza spala się bardzo ładnie dając duży jasny płomień. Z uwagi na małą ilość kory drewno to wydziela podobnie jak grab śladowe ilości dymu. Brzoza wysycha bardzo szybko.

Prawo autorskie © 2015 www.tartakwrobel.pl